Zaznacz stronę
Jeśli jesteś właścicielem wynajmowanej nieruchomości lub mieszkania, tania podłoga jest koniecznością. Wprowadzający się i wyprowadzający najemcy mają tendencję do znacznego zużycia podłóg. Przy tak częstej rotacji odnowiony wystrój, taki jak podłoga, ma kluczowe znaczenie dla utrzymania dobrego wyglądu wynajmowanych lokali. Dzięki wiedzy zdobytej pracując w firmie , której zajęciem m.in. jest wynajem nieruchomości, jestem w stanie dać Ci parę wskazówek. Sztuką jest znać dostępne opcje i zdecydować, która jest najlepsza dla Ciebie, Twoich potrzeb i budżetu. Istnieje 5 bardzo dobrych opcji na tanie podłogi do wynajmowanych nieruchomości, a każda z nich ma swoje zalety i wady.

Dywan – dywan jest prawdopodobnie najczęściej stosowaną tanią podłogą w mieszkaniach i lokalach na wynajem. Jeśli wiesz, jak szukać odpowiednich ofert, możesz go mieć bardzo tanio i dość szybko zainstalować. Powinieneś być w stanie znaleźć podstawową, pluszową wykładzinę w neutralnych kolorach za mniej niż 20 złotych za metr. Tanie wyściółki dywanowe zwykle kosztują dodatkowe 10 złotych za jard,  za podstawową grubość 11mm. Jeśli chcesz pozostać bardziej na czasie i zainstalować fryzowy dywan lub teksturowany plusz, będziesz musiał prawie podwoić swój budżet do około 30 złotych za metr i więcej. Dywan może być niedrogi jako opcja wynajmu nieruchomości, prawdopodobnie jedna z najtańszych w rzeczywistości, ale nie będzie tak wyrzymały, jak wiele innych opcji.

Płytka dywanowa – Płytka dywanowa to wersja dywanu, ale modułowa. Jest produkowany z wbudowanym podkładem i jest dostarczany w kwadratowych kawałkach zaprojektowanych tak, aby pasowały obok siebie. Instalacja może być bardzo szybka i niedroga, a ich obsługa może być łatwiejsza niż rolki dywanu. Zaletą płytek dywanowych jest to, że można je wymieniać pojedynczo, jeśli jedna jest zbyt zabrudzona lub poplamiona, aby ją wyczyścić. Korzystanie z płytek dywanowych może pomóc zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ nie trzeba wymieniać całej wykładziny na raz. Komercyjne płytki dywanowe radzą sobie również z dużym ruchem znacznie lepiej niż tradycyjne, tanie pluszowe dywany. Płytki dywanowe można znaleźć już za 20 złotych za metr do 30 złotych za metr kwadratowy.

Laminat – Podłogi laminowane mogą być zarówno tanie, jak i bardzo funkcjonalne w wynajmowanych nieruchomościach i mieszkaniach. Laminat jest praktycznie odporny na plamy, dobrze radzi sobie z większością zadrapań i bardzo dobrze radzi sobie z ruchem pieszym. Laminat przetrwa dłużej niż opcje dywanów i może być dość niedrogi, patrząc na style z niższej półki w zakresie grubości od 6mm do 7mm. Powinieneś być w stanie kupić podstawową podłogę laminowaną za mniej niż 40 złotych za metr. Główną wadą laminatu jest jego podatność na wodę. Podłogi laminowane nie znoszą wody i wilgoci. Kuchnie i łazienki zwykle nie są dobrymi miejscami do montażu podłóg laminowanych.

Luksusowe deski i płytki winylowe – wraz z laminatem, to bardzo dobry wybór ekonomiczny i trwalszy niż inne opcje. Luksusowe panele winylowe, które imitują wygląd drewna, oraz płytki winylowe, które mają wygląd ceramiki, łupka lub marmuru, bardzo dobrze radzą sobie z rozlanymi płynami i ciągłym ruchem. Co więcej, luksusowe panele i płytki winylowe dobrze sprawdzają się w wynajmowanych nieruchomościach ze względu na ich odporność na większość zadrapań. To nie to samo, co winylowe deski i płytki samoprzylepne, które mogą być złym pomysłem w przypadku wynajmowanych jednostek. Wysokiej jakości luksusowe płytki winylowe i deski można znaleźć już za 6 złotych za stopę kwadratową. To wydaje się być akcentem zawyżonym w porównaniu z niektórymi innymi opcjami, ale zostanie z nami znacznie dłużej niż większość wyborów.

Tradycyjny winyl w arkuszach – wyroby z winylu w arkuszach są w rzeczywistości dość wytrzymałe i całkiem dobrze radzą sobie z nadużyciami. Problemem z tradycyjnym winylem polega na tym, że wygląda tanio. Produkty w rolkach winylowych przeszły długą drogę, a niektóre z nowszych wzorów wyglądają znacznie lepiej niż te z przeszłości. Zaletą produktów winylowych jest to, że wyjątkowo dobrze radzą sobie w mokrych pomieszczeniach, takich jak łazienka, pralnia i kuchnia. Dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na winylu do wynajmu nieruchomości lub mieszkań jest znalezienie źródła, w którym można uzyskać zdyskontowany produkt, który jest uważany za przekroczony lub sekundowy. Jeśli możesz znaleźć tego typu winyle, powinieneś być w stanie kupić je za mniej niż 30 złotych za metr kwadratowy za produkt całkiem dobrej jakości. Możesz również znaleźć wysokiej jakości winyl klasy budowlany za około 30 złotych za metr.