Zaznacz stronę

Farba ścienna jest niezbędnym narzędziem do dekoracji wnętrz. Utrzyma Twoje miejsce, a także zapewni estetyczny wygląd. Malowanie ścian to ważne zadanie, które należy wykonywać w regularnych odstępach czasu. Chociaż różne rodzaje renowacji wymagają różnych rodzajów farb i strategii, a poniżej przedstawiamy kilka dostępnych rodzajów farb i ich wykończeń, które warto rozważyć przed malowaniem domu. Przed rozpoczęciem remontu warto dowiedzieć się paru szczegółów na temat środków, których będziesz używać, Ty lub firma remontowo budowlana , którą wynajmiesz.

1. Biała farba
Białe farby to najtańsze dostępne na rynku gamy farb. Materiał malarski powstaje przez zmieszanie proszku, kredy lub wapna gaszonego z wodą. Nadaje się do malowania ścianek działowych z cegły i ścian wykonanych z betonu. W niektórych przypadkach używa się jej do przedstawiania drewnianych ścian. Mieszaj z nim dodatkowo materiały klejące, aby uzyskać lepszą przyczepność i trwałość.

2. Tempera
Farba Tempera powstaje poprzez zmieszanie wody, nietoksycznych pigmentów i węglanu wapnia (kredy) ze spoiwem celulozowym lub skrobi kukurydzianej od ręki w wielu doskonałych kolorach. Można ją przytoczyć jako lepszą odmianę farby bielonej. Kiedy solidność i długowieczność nie są już warunkiem wstępnym, Temperę można stosować w każdym wnętrzu i na zewnątrz domów czy budynków. Gama farb jest dodatkowo relatywnie tańsza i dostępna w postaci pasty i proszku.

3. Farba emulsyjna
Słowo emulsja oznacza roztwór dwóch cieczy, które nie mieszają się ze sobą całkowicie. Na przykład,
olej i woda tworzą emulsję i z pewnością widać warstwę oleju w wodzie. W większości farb emulsyjnych woda jest rozpuszczalnikiem lub głównym nośnikiem, w którym dodaje się pigment, spoiwa i dodatki i które są dalej rozpraszane. Spoiwa stosowane w farbach tworzą ciągłą warstwę i są polimerami. Niektóre spoiwa stosowane w formułowaniu farb składają się z żywic epoksydowych, akrylowych, żywicznych i alkidowych. Farby emulsyjne zapewniają dobrą elastyczność, szybko schną i nadają się do malowania powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych.

4. Farby olejne
Krytycznym nośnikiem w farbie olejnej jest lakier olejny lub olej wewnątrz, którego zawieszone są cząsteczki pigmentu. Oleje te mogą też zawierać olej z orzechów, olej makowy, olej tungowy, olej lniany i inne. Związki chemiczne dodatkowo wprowadzane do farb olejnych, to mogą być również nafta i keton metylowo-etylowy. Farby olejne mają na ogół wiele dobrych właściwości. Zakrywają plamy, są gęste, trwałe, gładkie, równie błyszczące na wierzchu. Wadą tego rodzaju farb jest to, że farby olejne wydzielają opary, które są toksyczne i niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Farba zapewnia mniejszą elastyczność, przez co nie nadaje się do malowania powierzchni zewnętrznych.

5. Farba emaliowana
Do produkcji farby emaliowej gładki materiał źródłowy jest dostarczana do farby olejnej. Benzyna naftowa, materiały żywiczne, biel cynkowa i biel ołowiowa mogą być ponadto stosowane w produkcji i farbach emaliowanych. Nieprzezroczyste, błyszczące i twarde wykończenie farby może dodatkowo być całkiem pomocne do zastosowania w wielu przypadkach. Farba długotrwała może schnąć szybko lub wolno, w zależności od użytego rozcieńczalnika.

6. Farby na bazie cementu
Gdy cement jest głównym składnikiem farby, zapewnia najwyższą wytrzymałość i twardość.
Farby te mogą być lepszym rozwiązaniem zarówno wewnątrz, jak i na ścianach zewnętrznych. Farba cementowa nie wymaga już żadnych ekskluzywnych wspomagaczy. Może również dodatkowo być fantastycznym wyborem na powierzchnię zewnętrzną, ponieważ może ograniczać gromadzenie się brudu, a ponadto zatrzymuje wnikanie wody. Niezależnie od tego, czy jest to ściana zewnętrzna, czy wewnętrzna, lub betonowej konstrukcji ściany, farba cementowa może być jedną z fantastycznych dostępnych opcji.

7. Farba akrylowa
Farba akrylowa jest podstawowym składnikiem wiążącym tej farby, a dodatkowo jest farbą na bazie wody. Emalia akrylowa, lateks akrylowy i akrylowa emalia lateksowa to tylko niektóre z rodzajów farb akrylowych. Farba zapewnia większą trwałość, ale większy połysk farby może ponadto ujawnić niedoskonałości.

8. Farba antykondensacyjna
Kiedy zdecydujesz się rzucić kres pleśni i pleśni wewnątrz wnętrz domowych, anty-kondensacyjna jest prawdopodobnie najlepszym wyborem. Farby te nie pozwalają już na kondensację wilgoci nawet w bardzo niedogodnych warunkach. Farba może również składać się z korka i różnego rodzaju wypełniaczy, które ponadto mogą mieć właściwości termoizolacyjne. Kondensacja wilgoci powoduje rozwój pleśni. Użyteczność farby w dowolnym obszarze może ponadto zatrzymać rozprzestrzenianie się grzybów.

9. Farby ołowiane
Farby ołowiowe są dobre do stosowania w domach, ale do malowania powierzchni drewnianych. Farby o stężeniu większym niż 5% tlenku ołowiu są znane jako farby ołowiowe. Farba nadaje zmywalne wykończenie każdej podłodze, a dodatkowo jest trwała i odporna na wodę/wilgoć.